POWER „Włoski staż oknem na świat” POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078537 

W projekcie wzięło udział 80 uczniów w czterech grupach: 

Grupa I: 5-18.09.2021: 20 uczniów 

Opiekunowie: Danuta Chmura, Edyta Kraska 

Grupa II: 19.09-02.10.2021: 20 uczniów 

Opiekunowie: Magdalena Drozd, Małgorzata Pabjańska 

Grupa III: 29.05-11.06.2022: 20 uczniów 

Opiekunowie: Danuta Chmura, Edyta Kraska 

Grupa IV: 12-25.06.2022: 20 uczniów 

Opiekunowie: Celina Jagiełowicz-Ryznar, Małgorzata Pabjańska 

Autorki projektu: Edyta Kraska, Małgorzata Pabjańska 

Partner włoski: AI Rimini 

W 2-tygodniowych stażach zawodowych w Rimini wzięło udział 80 uczniów kształcących się w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych. Staże zawodowe odbywali we włoskich przedsiębiorstwach: Porcie lotniczym im. Federica Felliniego, agencjach reklamowych: Neon Rimini Group SRL, Foto Video Play Rimini, Tipografia Bizzocchi, AiRimini, w hotelu Capri, hotelu Milton, restauracji Osteria e Pataca oraz w restauracji Taverna degli Artisti.  

Uczniowie wykonując swoje zadania zdobywali nowe doświadczenia zawodowe i doskonalili swoją komunikację w języku angielskim i włoskim.  Po pracy uczniowie zwiedzali miasteczko Rimini, spędzali czas na plaży i integrowali się z lokalną społecznością uczestnicząc w różnych imprezach miejskich. 

Weekendy to nie tylko czas na regenerację sił, ale możliwość uczestniczenia w wycieczkach w ramach zajęć kulturowych. W tym czasie młodzież odwiedziła San Marino – jedno z najmniejszych państw Europy, które stanowi enklawę na terytorium Włoch, granicząc (linia graniczna liczy 39 km długości) z włoskimi regionami Emilia-Romania i Marche. Republika San Marino jest położona w Apeninach, około 20 km od wybrzeża Adriatyku. Podczas całodziennej wycieczki uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki, zakupili pamiątki, uwiecznili swój pobyt na zdjęciach, aby po powrocie z sentymentem wracać do tych wspomnień.  

Koordynator Projektu: Katarzyna Nowak 

Wspomnienia z uczestniczenia w projekcie w multimedialnym skrócie:Grupa 1


video
play-sharp-fill
« z 5 »

Grupa 2


video
play-sharp-fill
« z 3 »

Grupa 3


video
play-sharp-fill
« z 3 »

Grupa 4


video
play-sharp-fill
« z 5 »
video
play-sharp-fill