GRECJA

AKREDYTACJA – ERASMUS+ – Grecja kluczem do sukcesu zawodowego” – 2021-1-PL01-KA121-VET-000011110

W projekcie wzięło udział 38 uczniów w dwóch grupach:

Grupa I: 22.05-4.06.2022 r.: 19 uczniów

Opiekunowie: Iwona Kwater, Sabina Stecka

Grupa II: 11-24.09.2022 r.: 19 uczniów

Opiekunowie: Iwona Kwater, Paweł Muszyński

Partner grecki: Hotel Honorata

W 2-tygodniowych stażach zawodowych wzięło udział 38 uczniów kształcących się w zawodach: technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa. Staże zawodowe odbywali w greckich przedsiębiorstwach: laboratorium Farma Pieria, hotel Honorata, Trofo Express.

Młodzież wykonując swoje zadania zdobywała nowe zadania i doskonaliła swoją komunikację w języku angielskim. Po pracy spędzała czas na pobliskiej plaży, w greckich kawiarniach, czy na spacerach po miasteczku Paralia Katerini, gdzie mieszkała.

Czas pobytu to także możliwość zobaczenia okolic Paralii. Dlatego też popołudnia i weekend to czas na wycieczki małe i duże, m.in.: Saloniki, wyspa Skiatos czy Meteory. Młodzież mogła wejść na wzgórze z wieżą zegarową, na której były kręcone sceny do filmu „mamma Mia”, popłynąć stateczkiem wzdłuż wyspy Skiatos opalać się na złocistym piasku i kąpiąc w krystalicznej wodzie, zwiedzić zawieszone w chmurach” klasztory wybudowane na szczytach prawie pionowych skał z piaskowca i złopieńca. Podczas rekreacji młodzież realizowała także zadania zawodowe, gdyż w trakcie wycieczek kulturowych zdobywali doświadczenia zawodowe poznając kulisy pracy w firmie logistycznej Join International Transport w miejscowości Trikala czy czterogwiazdkowy hotel Amalia Hotel Kalambaka znajdujący się naprzeciwko formacji skalnej Meteory.

Czas wyjazdu już minął, ale na pewno w pamięci pozostaną nowe doświadczenia zawodowe, piękne widoki, nawiązane znajomości, a dla wielu młodych ludzi pierwszy pobyt za granicą.

Może to dla niektórych „bilet do Europy” i już za niedługo znów gdzieś w innych zakątkach Europy znów będzie eksplorował kolejne ciekawe miejsca i zdobywał kolejne doświadczenia.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak

Wspomnienia z uczestniczenia w projekcie w multimedialnym skrócie:Grupa 1


video
play-sharp-fill
« z 5 »

Grupa 2


video
play-sharp-fill
« z 13 »