Mamy kolejną akredytację

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Z ogromną radością informujemy naszych uczniów, że szkoła otrzymała kolejną akredytację stanowiącą tzw. „bilet” do corocznego składania wniosku na wyjazd do europejskich szkół na realizację działań mobilnościowych, tym razem w sektorze Edukacja szkolna. 

Już na wiosnę 2024 do zagranicznych szkół wyjadą zarówno uczniowie jak i nauczyciele na przygodę z Erasmusem.

Po wakacjach rozpoczniemy proces kontraktowania umowy finansowej i na stronie projektu będziemy na bieżąco informować o dalszych działaniach.

Tymczasem życzymy wszystkim dobrych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Katarzyna Nowak – koordynator projektów wraz z zespołem projektowym

Erasmus+ – powrót

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Szkoda, że tak szybko minęły te dwa tygodnie. Pozostaną jednak wspomnienia, nawiązane znajomości, a może i przyjaźnie, zdobyte doświadczenie zawodowe i na pewno tęsknota za kolejnymi wyzwaniami międzynarodowymi. 

Może nadejdą szybciej niż nam się wydaje…

Zakończenie staży i wręczenie certyfikatów

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Po 2 tygodniach pracy we włoskich przedsiębiorstwach podczas wieczornego spotkania Mario Pappano i Elena Pappano wręczyli młodzieży odbywającej staże certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności. Jeszcze tylko pożegnania, ostatni spacer po Rimini, pakowanie i odpoczynek, bo jutro już powrót do domu.

« z 2 »

Erasmus+ – dzień 12, prezentacja zawodów

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

5 uczniów z klasy trzeciej kształcących się w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych odbywało staże zawodowe w międzynarodowym porcie lotniczym im. Federico Felliniego w Rimini. W ramach przygotowań do wyjazdu uczestniczyli w kursie online przygotowującym ich do uzyskania przepustek do stref zastrzeżonych, który uwieńczyli pozytywnym wynikiem egzaminu. Po przylocie do Rimini otrzymali przepustki dzięki którym przez dwa tygodnie wykonywali swoje zadania wspólnie z pracownikami na lotnisku. 

Erasmus+ – dzień 11, prezentacja zawodów

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Kolejna grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych realizowała staże zawodowe w Tawerna degli Artisti. Poniżej fotorelacja z ich działań:

Erasmus+ – dzień 10, prezentacja zawodów

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Dziś w ramach prezentacji naszych zawodów w fotorelacji zapraszamy do obejrzenia naszych działań w agencji reklamowej Neon Rimini Group SRL.

Weekend w Rimini

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Minął pierwszy tydzień pobytu 14-osobowej grupy uczniów w Rimini. Weekend był trochę kulturalny, trochę leniwy, gdyż poza obejrzeniem pokazu mody znanej włoskiej projektantki Alberty Ferretti, wysłuchaniu koncertu włoskiej piosenkarki Ji Squillo, młodzież relaksowała się na plaży w Rimini, spacerowała po miasteczku i integrowała się z poznanymi podczas pracy kolegami i koleżankami.

Poniżej nasz weekend w fotograficznym skrócie.

« z 3 »

Podsumowanie job shadowing

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

W dniach 22-28 maja dwie nauczycielki obserwowały pracę w zakładach pracy związanych z ich zawodem: Sabina Stecka w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Federico Felliniego w Rimini, a Anna Ulan w Tawernie degli Artisti. Przyglądając się pracy oraz wykonując zadania pod okiem włoskich pracowników, poznawały specyfikę włoskiej pracy i porównywały ją z polskimi warunkami.

Był to cenny czas zdobywania nie tylko doświadczeń zawodowych, ale także poznawania Rimini i okolic, gdyż po pracy zwiedziły San Marino, Ankonę i Bolonię, a wolny czas spędziły na plaży, relaksując się, oglądając wschody i zachody słońca oraz uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych jakie w tym czasie działy się w Rimini, np. pokaz mody znanej włoskiej projektantki Alberty Ferretti, koncert Jo Squillo.

Był to na pewno bardzo intensywny, pełen doświadczeń zawodowych, turystycznych i kulturalnych tydzień, który pozostawił  wspomnienia i pozwolił nawiązać nowe znajomości.

« z 2 »

Erasmus+ – grupa 2, dzień 4 i 5

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Kolejne dwa dni naszego pobytu w Rimini to czas bardzo intensywny. W czwartym dniu tuż po zakończeniu praktyk pojechaliśmy do San Marino – małej republiki leżącej na zboczach góry Titano, stanowiącej enklawę na obszarze Włoch. Natomiast w następnym dniu również po pracy wyruszyliśmy do Ankony – miasta położonego w środkowych Włoszech nad Morzem Adriatyckim.

Był to cudnie spędzony czas, gdyż pomimo zmęczenia po pracy chcieliśmy przez dwa kolejne dni podziwiać piękne miejsca leżące niedaleko naszego kurortu w Rimini.

« z 3 »

Poniżej fotorelacja z dwóch kolejnych dni:

Erasmus + grupa 2 – dzień trzeci

Katarzyna Nowak
Opublikowano w Blog

Kolejny dzień działań projektowych.

Zarówno nauczycie jak i uczniowie realizują obserwację pracy jak staże zawodowe w zakładach pracy zgodnych ze swoim zawodem.

Popołudnia to czas na odpoczynek, relaks na plaży, poznawanie okolic.

Poniżej fotorelacja: