SEWILLA

ERASMUS+ „Poznajemy hiszpańskie porty i terminale” 2017-1-PL01-KA102-036832

W projekcie wzięło udział 45 uczniów w trzech grupach:

Grupa I: 10.09-7.10.2017: 15 uczniów

Opiekun: Iwona Kwater

Grupa II: 18.02-17.03.2017: 15 uczniów

Opiekun: Marta Brud

Grupa III: 9.09-6.10.2018: 15 uczniów

Opiekun: Katarzyna Długosiewicz

Autorki projektu: Katarzyna Nowak, Sabina Stecka

Partner hiszpański: Universal Mobility

W 4-tygodniowych stażach zawodowych w Sewilli wzięło udział 45 uczniów kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Staże zawodowe odbywali w hiszpańskich przedsiębiorstwach logistycznych, m.in. GAZC, Brico Depot, Gomez Maqueda, Grupajes Sewilla, OK Rent’s a car, gdzie zdobywali nowe doświadczenia zawodowe i doskonalili swoją komunikację w języku angielskim
i hiszpańskim.  Po pracy uczniowie odbywali wycieczki szkoleniowe, podczas których poznawali specyfikę pracy w Hiszpanii. Odwiedzili m.in. Metro de Sewilla, lotnisko w Gibraltarze, port rzeczny w Sewilli, konsorcjum transportu miejskiego w Sewilli.

Weekendy to nie tylko czas na regenerację sił, ale także czas, kiedy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach w ramach zajęć kulturowych. Odwiedzili m.in. Kadyks, Gibraltar, Matalascanię, Park Narodowy Donana, Carmonę, Cordobę.

Sama Sewilla to także miasto bogate w ciekawe miejsca. To stolica i największe miasto Andaluzji, jedno
z najciekawszych miast Półwyspu Iberyjskiego. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć m.in. Pałac królewski Alcazar, Plac hiszpański, Park Marii Luizy, Katedra. Spacery uliczkami Sewilli, kawiarenki, z których można patrzeć na rzekę Gwadalkiwir, sklepiki z kolorowymi pamiątkami wprowadzały w klimat tego miejsca na pewno do dziś przywołują uśmiech na twarzy i miłe wspomnienia. Dla każdego ucznia było to bardzo bogate doświadczenie zarówno zawodowe jak i kulturowe.

Koordynator Projektu: Aleksandra Wanic


Wspomnienia z uczestniczenia w projekcie w multimedialnym skrócie: