Kolejne dni drugiego tygodnia upływają na codziennej rutynie. Po śniadaniu jeździmy do zakładów pracy: do laboratorium farmaceutycznego, hotelu i na lotnisko. Popołudnia spędzamy na eksplorowaniu kolejnych zabytków. Nasza Pani Opiekunka poza codzienną wizytacją w naszych miejscach praktyk wyszukuje nam ciekawe miejsca, które popołudniami zwiedzamy. 

We wtorkowe popołudnie po pracy zwiedziliśmy Monte Pellegrino, nazywane także „Górą Pielgrzymów”usytuowaną zaledwie cztery kilometry na północ od Palermo. Na szczyt prowadziła nas bardzo wąska droga z wieloma ostrymi zakrętami nad przepaścią, co stanowiło dodatkową atrakcję. Na wierzchołku góry znajduje się Sanktuarium św. Rozalii – patronki Palermo. Poznaliśmy historię tego miejsca i z góry podziwialiśmy rozpościerające się u naszych stóp miasto.

Wieczorami spacerujemy gwarnymi ulicami Palermo, delektujemy się smakiem pysznej włoskiej kawy i czujemy się jakbyśmy tu byli nie kilka dni, ale od wielu tygodni. Udziela się nam klimat tego miejsca, a otwartość i życzliwość mieszkańców sprawiają, że chcielibyśmy tu pomieszkać dłuższy czas.

« z 2 »