Szybciej niż nam się wydawało weszliśmy w codzienną rutynę. Każda grupa zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia po śniadaniu wyrusza do swoich zakładów pracy, gdzie pod okiem opiekunów realizuje przydzielone im czynności i poznaje europejskie standardy pracy w laboratorium farmaceutycznym, w hotelu czy na lotnisku. Część uczniów ma już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe z praktyk odbywanych w Polsce, mogą więc porównywać wykonywane zadania do naszych polskich standardów. Podczas wspólnych posiłków porównujemy nasze polskie zakłady pracy z europejskimi i musimy przyznać, że w tym porównaniu wypadamy bardzo korzystnie.

Dziś już półmetek naszych zadań zawodowych. 

Wieczorem wyruszamy na miasto i poznajemy kolejne zabytki, wędrujemy bardziej czy mniej zatłoczonymi ulicami Palermo i staramy się wczuć we włoskie klimaty. Na mapie naszego spaceru podziwiamy: barokowy Kościół Świętego Mateusza – wzniesiony w latach 1633-1664 z woli bractwa Miseremini, zajmujący się modlitwami za dusze czyśćcoweogromny budynek Poczty – zaprojektowanej przez architekta Angiolo Mazzoniego na początku lat 20. XX w., Teatr Massimo – największy teatr operowy w Europie, który liczy 1350 miejsc siedzących, Plac Pretorii znany z fontanny wstydu.

Pełni pozytywnych wrażeń, odstresowani wracamy do hostelu.

Najbliższy weekend to nasze plany kulturowe i rozrywki, jakie oferuje nam słoneczna Sycylia, ale o nich napiszemy na podsumowaniu tygodnia.

Tymczasem pozdrawiamy serdecznie naszych kolegów w Polsce i ślemy Wam ciepło i słońce! 

« z 4 »