Młodzież kształcąca się w zawodzie technik reklamy odbywa staże w zakładach: 
Neon Rimini Group 
Firma należy do rodziny Ciabatta i jest częścią sieci najlepszych firm Rimini w dziedzinie komunikacji wizualnej, dzięki technologii i standardom, które są stosowane na wszystkich etapach pracy. Neon Rimini produkuje znaki świetlne, plakaty, oznakowania miejskie, wewnętrzne i zewnętrzne znaki kierunkowe, totemy, druk cyfrowy wielkoformatowy, projekty graficzne itp. Uczennice z zapałem pomagają pracownikom firmy na każdym etapie wytwarzania produktów reklamowych i samodzielnie wykonują powierzone im zdania. 

Tipografia Bizzocchi

Uczniowie zajmują się tworzeniem apeli reklamowych, haseł sloganów, komunikatów. Ich codzienna praca to także obróbka zdjęć do ulotek i folderów w programie graficznym. Pod okiem szefa Luci doskonalą projektowanie graficzne kalendarzy i wizytówek reklamowych.

AI RIMINI – uczennice zajmują się przygotowaniem prezentacji produktów i usług reklamowych oraz ofertą handlową. Ich codzienna praca to także tworzenie bazy danych klientów firmy i projektowanie gadżetów reklamowych. Uczennice przygotowują także film podsumowujący pobyt grupy na stażu zawodowym w Rimini.