Po śniadaniu pojechaliśmy do katalońskiej szkoły. Dziś zajęcia rozpoczęliśmy warsztatami w pracowni komputerowej, gdzie wyszukiwaliśmy kluczowych informacji na temat Hiszpanii oraz Barcelony, stolicy Katalonii. Przygotowaliśmy wspólnie prezentację, wykorzystując program komputerowy Google Earth, zaznaczyliśmy najważniejsze miejsca w Barcelonie, obejmujące zarówno zabytki, jak i inne miejsca warte zobaczenia, które polecili nam hiszpańscy uczniowie. Po przerwie uczestniczyliśmy w nauce języka angielskiego, gdzie w grupach konwersowaliśmy na tematy związane z Barceloną i ciekawostkami z nią związanymi. Nasi hiszpańscy koledzy powiedzieli nam, co koniecznie powinniśmy zobaczyć, będąc po raz pierwszy w Barcelonie. Ich sugestie na pewno wykorzystamy planując nasze popołudnia.

Po obiedzie odwiedziliśmy Stadion Camp Nou w Barcelonie, który jest nie tylko mekką dla fanów piłki nożnej, ale także symbolem kultury sportowej i historycznej. Pomimo trwającego remontu, jego atmosfera przyciąga turystów z całego świata, a dla wielbicieli piłki nożnej było to niezapomniane przeżycie. Zwiedzając stadion, mogliśmy poczuć ducha Barcelony i jej pasję do tego sportu, co czyni to miejsce niezwykle emocjonującym dla każdego odwiedzającego. Potem zwiedziliśmy również: Pedralbes Royal Palace oraz Parc de Cervantes. Na mapie naszych zabytków znalazł się również Park Güell który jest ikonicznym miejscem, zaprojektowanym przez słynnego architekta Antonio Gaudíego. Znajduje się on na wzgórzu Carmel z którego rozciągają się fantastyczne widoki na miasto. Park słynie z kolorowych mozaik, zakręconych ławek, kolumn i fontann, które są charakterystyczne dla stylu Gaudíego. Spacerowaliśmy ścieżkami delektując się pięknymi widokami i łapaliśmy pierwsze wiosenne promienie słońca. 

Wieczorem poszliśmy na plażę Barceloneta, gdzie relaksowaliśmy się na pięknej plaży i spacerowaliśmy po ciepłym piasku. Niestety, nie znalazł się żaden śmiałek na kąpiel w Morzu Śródziemnym.

« z 4 »