Udział w zajęciach sportowych z piłki siatkowej okazał się nie tylko świetną zabawą, ale 

także emocjonującym wyzwaniem dla uczestników. Po podzieleniu uczniów na grupy, 

rozegraliśmy serię meczów, które stały się prawdziwym polem rywalizacji. Każda drużyna miała szansę zmierzyć się z pozostałymi, co wywołało ogromne emocje i zaangażowanie. W trakcie meczów atmosfera na boisku była niesamowita – pełna zaangażowania, determinacji i współpracy. 

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy certyfikaty udziału w projekcie „Edukacja bez granic – Barcelona” realizowanego z programu Erasmus+, które wręczył nam dyrektor szkoły.

Po obiedzie wybraliśmy się na Bunkers El Carmel – miejsce, które oferuje niezapomniane widoki na miasto. Są to pozostałości po wojnie domowej w Hiszpanii, które zostały przekształcone w popularny punkt widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Barcelony.  

Potem wędrowaliśmy po barcelońskich ulicach, odkrywając niezwykłe dzieła Antoniego Gaudíego, wybitnego architekta, który nie tylko zmienił oblicze miasta, ale także wprowadził je na szczyt światowego modernizmu. Jego arcydzieła, takie jak Sagrada Família, Casa Batlló, Casa Milà (La Pedrera) oraz Park Güell, są ikonami katalońskiego modernizmu. Charakteryzują się one fantastycznymi formami, kolorowymi mozaikami i organicznymi kształtami, które wciąż zachwycają i inspirują. Po raz kolejny mijaliśmy Sagradę Familię, tym razem w świetle zachodzącego słońca i podziwiając ją uświadamialiśmy sobie, że dziś po raz ostatni przemierzamy ulice Barcelony.

Późnym wieczorem zjedliśmy kolacje i spakowaliśmy swoje bagaże, gdyż następnego dnia mieliśmy zaplanowany powrót do domu.

« z 4 »