Dziś dzień w szkole rozpoczęliśmy od zajęć warsztatowych w pracowni komputerowej. 

Wyszukiwaliśmy wspólnie z hiszpańskimi kolegami najważniejszych informacji o Barcelonie – stolicy Katalonii, która jest miastem pełnym architektonicznych skarbów i fascynujących miejsc, m.in.: Sagrada Familia, Park Güell, Casa Vicens, Casa Batlló, Casa Milà (La Pedrera), dzielnica gotycka (Barri Gòtic), Pałac Muzyki Katalońskiej, Gran Teatre del Liceu.

Wykonaliśmy wspólnie prezentację multimedialną pt. „Zabytki Barcelony”, w której zawarliśmy zarówno informacje historyczne jak i ciekawostki o danych miejscach. 

Po zajęciach w szkole postanowiliśmy poznać Barcelonę Gaudiego. Zachwycił nas monumentalizm Sagrady Familii i wyobraźnia architektoniczna widoczna w fasadach Casa Mila i Casa Batllo. Zresztą większość mijanych po drodze kamienic urzekało nas swoim klimatem i widoczną troską o szczegóły w wykończeniu balkonów, okien czy bram. Późnym popołudniem zdecydowaliśmy natomiast, że warto zobaczyć panoramę miasta ze wzgórza Montjuic. Przejazd kolejką gondolową na szczyt wzgórza był dla nas wielką frajdą, a widok Barcelony u naszych stóp zachwycił nas już w trakcie tej podróży. Natomiast zupełnie nie spodziewaliśmy się, że będziemy mogli podziwiać port przeładunkowy w Barcelonie, którego ogrom nas absolutnie zaskoczył. W drodze powrotnej do centrum nie dało się nie zauważyć, że miasto szykuje się do starcia FC Barcelona z Napoli. Doping ze strefy kibica przed stadionem był słyszany już trzy godziny przed meczem, a fanów obu drużyn, na szczęście przyjaźnie do siebie nastawionych, mijaliśmy co chwilę. Musieliśmy ulec temu nastrojowi i wieczór spędziliśmy przed telewizorem.

« z 2 »